Старшията на „Беласица“ определи като абсолютен гаф назначението на екскомита за рефер срещу „Героя“

Назначението на бившия футболист на „Беласица“ Георги Николов за ръководещ на днешния двубой със „Сливнишки герой“ отново разбуни духовете в южния град на тема съдийство. „Бих нарекъл подобно назначение абсолютен гаф. Това, че преди 10-ина години Николов е играл за нашия отбор в „А“ група, е по-скоро в домакински ущърб. Притеснява ме, че в трети пореден домакински мач ни пращат софийски рефер, а днешният съперник също е от Софийска област. Казвам го, защото предишните двама /б.а. Георги Андреев и Георги Димитров/ не се справиха добре в Коларово. Дано Николов ме опровергае“, бе коментарът на старшията на комитите Иван Златински. Той призна, че днешният съперник на подопечните му „Сливнишки герой“ е амбициозен тим, който всяка година търси място сред челниците в групата. Златински призова за утроено внимание от страна на неговите футболисти, припомняйки мач между двата тима през 2013 г. „Тогава пак водех „Беласица“, играхме на ст. „Цар Самуил“. Спомням си, че поведохме с 3:0 и след 75-та минута ни изравниха за 3:3. Опасен отбор са, трябва да си отваряме очите“, върна лентата назад Златински.

Под въпрос до последно за сблъсъка в Коларово остава централният защитник Милчо Макенджиев, който поднови тренировки от четвъртък след оплаквания от болки в адукторите. Със сигурност в групата ще попадне Благовест Таушанов, който срещу „Банско“ се върна на терена след двегодишно отсъствие, на линия са изтърпелият наказанието си Любо Граминов и получилите почивка срещу козлите Марин Георгиев, Любо Танев, Владимир Кабранов и Мартин Таушанов. При домашната си загуба с 0:3 от „Вихрен“ в лагера на „Героя“ се оплакаха от множеството контузени и наказани, сега за оранжевите в игра се завръщат изтърпелите санкциите си от 1 мач Йордан Попов и Славомир Събков.