С гол 35 секунди преди края защитник зазими „Беласица“ на върха пред погледа на петричкия топрефер Ив. Стоянов в с. Първомай

Децата на ОФК „Беласица“ победиха с 2:1 съгражданите си от тима на „Мечетата“ и оглавиха есенното класиране в областното първенство по футбол. Петричкото дерби се игра на терена в с. Първомай пред повече от 100 зрители и в присъствието на топрефера Ивайло Стоянов. Феърплеят властваше както на терена, така и на трибуните, което превърна двубоя в празник под увертюрното декемврийско слънце. Комитите поведоха в 9-та мин., когато защитникът Динчо Йовчев се оказа най-съобразителен в полето на гостите и простреля десния ъгъл на Александър Карпаров. Мечетата реагираха на секундата и 2 минути по-късно резултатът бе изравнен. Централният нападател Йордан Божинов изскочи фронтално зад бяло-червената защита и технично пусна топката покрай Стоян Стоянов за 1:1. След почивката Даниел Учителски, Иван Батев, Йордан Янков и Йордан Стоев пропуснаха за „Бела“, добри ситуации за гол отсреща се откриха пред Й. Божинов и Александър Налджиев. Макар че равенството също пращаше комитите еднолично на върха в таблицата, възпитаниците на треньора Емил Шаламанов не се отказаха да търсят победата до края. Постигнаха я в заключителните секунди на мача, когато Стоян Шаламанов центрира от фаул, а бранителят Николай Гърков подложи крак и прати топката в мрежата.