С. Попов се прицели в Лига Европа

Благоевградчанинът Страхил Попов се прицели в Лига Европа със своя „Хатайспор“. Новакът в турската суперлига отнесе с 4:1 аутсайдера „Анкарагюджю“ и с актив от 45 т. се доближи на 3 от четвъртия „Трабзонспор“ преди снощния му сблъсък с „Фенербахче“, който е с още 3 аванс на третата позиция. Начело е „Галатасарай“ с 57 т., пред „Бешикташ“ с 54. Юношата на „Пирин 2001“ и на „Литекс“ игра цял мач, който започна кошмарно за него и отбора му с ранен гол още в 16-та мин. на противника. В самия край на полувремето Маме Бирам Диуф изравни, а в добавеното време гостите останаха с 10 души след червен картон на техен футболист и след почивката рухнаха. В 55-та мин. Диуф вкара от дузпа второто си попадение в срещата, а след това настъпи времето на Бабаджиде Дейвид Акинтола, който се разписа също от бялата точка в 65-та мин. и оформи разгрома в 74-та мин.