С уникален гол от центъра децата на „Пирин“ дръпнаха с 10 т. на върха

Децата на „Пирин“ от набор 2005 дръпнаха с 10 точки разлика на върха в зона „София“, след като в междинката вчера записаха победа под номер 10 в първенството с 3:1 на гости на „Ботев 57“, а най-близко стоящите преследвачи „Миньор“ и „Царско село“ се „самоубиха” с 1:1 помежду си. Уникален гол почти от центъра даде заявка за най-красиво попадение на сезона. Вкара го четвърт час преди края Алесандро Николов, който видя излезлия далеч от вратата противников страж и го прехвърли с бразилско изпълнение. На момчетата на Георги Забунов се наложи за пореден път да обръщат мач след ранния аванс, който домакините взеха в 8-та мин. След още толкова обаче Момчил Момчилов тръгна на пробив през цялата защита и сам го завърши с прецизен удар, а в средата на полувремето пълния обрат фиксира Асен Георгиев с техничен изстрел покрай вратаря.

„Отново трудно влязохме в срещата, както и в немалко от предишните ни двубои. Радостното е, че показваме характер и оставаме единственият тим без загубена точка. Футболистите си заслужиха трите дни почивка, тъй като влизаме в по-дълга пауза заради местните избори”, коментира на връщане за Благоевград наставникът Г. Забунов.