С хеттрик на талант от Кресна малките орлета обърнаха ЦСКА 1948, батковците в U19 подчиниха „Локомотив“ /Пд/

Детският отбор на ОФК „Пирин“ постигна зрелищен обрат над ЦСКА 1948 с 4:2 в ІІІ кръг на зона „София“ при родените през 2004/2005 г. Победата бе трета поред за възпитаниците на треньора Илия Христов. Гостите поведоха с 2:0 на терена в с. Рилци, въпреки че разчитаха на епизодични контри, а инициативата владееха благоевградчани. Множеството им пропуски секнаха през второто полувреме и логиката възтържествува. Хеттрик за домакините реализира роденият в Кресна талант Атанас Тодоров, веднъж в мрежата на армейците се разписа и Даниел Ставрев. Много добро включване след лекуване на контузия направи капитанът на пиринци Юлиян Тумбев. Заради травмата той не можа да участва в VІ международен турнир „Купите на Община Благоевград“ /28 август-1 септември/.

Също на клубната база в благоевградското село юношите старша възраст на орлетата подчиниха „Локомотив“ /Пд/ с 1:0 в V кръг от шампионата на Елитната група /U19/. Така избраниците на наставника Васил Петров увеличиха победната си серия на 3 успеха един след друг. Съперниците направиха качествен двубой, преминал при поделено надмощие и положения пред двете врати. За младите смърфове играха бразилец и холандец, които са на проби в мъжкия тим.

ОФК „Пирин“ за първи път от началото на сезона използва петимата състезатели, които са ангажирани с представителната формация на зелено-белите – юношеските национали Димитър Митев и Методий Стефанов, Асен Крушовски, Любомир Цолев и вратарят Радослав Ангелски. Единствения гол реализира четвърт част преди края Румен Киряков. Той влезе като резерва и вкара буквално с първото си докосване до топката. Преди почивката бе отменено попадение на пловдивчани заради засада.