Таланти от Пиринско блестят за юношеските отбори на ЦСКА и „Левски“

Таланти от Пиринско белязаха с изявите си последния кръг от първенството на елитната U15. След като се разписа срещу “Левски” преди седмица, отново санданчанинът Илиян Димитров бе в центъра на събитията при победата на неговия ЦСКА над “Ботев” (Пд) с 5:0. На стадиона на ВТУ “Тодор Каблешков” младите армейци поведоха с ранен гол на Георги Христанов, а Ил. Димитров удвои след асистенция на родения в петричкото с. Ключ Христослав Ячев, който премина на “Армията” от школата на орлетата. Автогол на канарчетата и второ попадение в мача на Христанов направиха резултата 4:0 до почивката. След нея Ил. Димитров също се разписа втори път за окончателния разгром. По същото време “Левски” би “Септември” (Сф) с 3:2 в оспорван мач на ст. “Георги Аспарухов”, в който се прояви синът на бившия футболист на “Беласица”, “Пирин”, “Марек” и “Септември” (Симитли) Петър Бандев – Никола. В 52-та мин. Н. Бандев изстреля снаряд с десния крак от 23-24 метра под гредата за победния 3-ти гол на сините, а 2 минути по-късно получи втори жърт картон и бе изгонен.

Иначе “Левски” поведе чрез Преслав Бачев в 11-та секунда на мача, пак той удвои в 18-та мин., преди Антонио Попов /28/ и Адриан Видинов /35/ от дузпа да върнат септемврийци в мача. В третия двубой от първата шестица “Лудогорец” победи като гост “Черно море” с 2:0. В следващия 30-и кръг сблъсъкът между втория “Лудогорец” и ЦСКА на базата “Гнездо на орли” в Делиормана ще осветли до голяма степен съдбата на титлата. “Водим с 3 точки пред разградчани и ако ги победим като гост, сме сигурни шампиони 2 кръга преди края. При друг развой ситуацията остава завързана до последно”, прогнозира санданското крило на ЦСКА Ил. Димитров.