Талант на „Беласица“ наниза 4 гола за 14 минути в детския турнир на БФС

Вторият ден от детския футболен турнир, организиран от БФС в Петрич, започна с победа на “Неврокоп” над “Перун” с 2:1. С гол на Георги Спасов в средата на първата част кресненци дълго водеха в резултата, но в края допуснаха обрат. В 36-та мин. Павел Милушев изравни, а буквално 5 секунди преди края Ерол Пилев подпечата успеха на неврокопчани. В следващия двубой, преминал през серия обрати, “Вихрен” би “Перун” с 3:2. Емил Найденов изведе детелините напред в 4-та мин., ала Кристиян Митрев /7/ и Мартин Малчев /17/ обърнаха ситуацията още до почивката. Валентин Коцев изравни за 2:2, а отново Найденов реши мача с 5-ото си попадение в турнира. “Беласица” и “Неврокоп” оформиха единственото равенство в състезанието, приключвайки 1:1. Димитър Гущеров даде аванс на комитите от дузпа в 9-та мин., а 5 минути преди края Павел Милушев вкара директно от фаул. В последния двубой “Бела” се наложи над “Перун” с 10:0. Това бе втори пореден мач за петричани и трети през деня за кресненци. Капитанът Мартин Поюков откри, Димитър Гущеров удвои след снаряд от фаул. До паузата хладнокръвният Ивайло Белдаров добави 2 гола, между тях бе точен и Гущеров. През втората част в “Беласица” се появиха свежи сили. Влади Велков вкара рядко красиво за 6:0, за да стартира головият рецитал на Ив. Гегов, който наниза 4 последователни попадения в рамките на 14 минути. Председателят на Областния съвет на БФС – Благоевград Александър Кабзималски закри надпреварата, уточнявайки че по регламент официално класиране в турнира няма да се изготвя, и пожела успех на всички участници в започващите наскоро първенства в региона.