Таранът от Крупник М. Тошев с гол и загуба в Казахстан, Чудото с победа в Шампионската лига

Таранът от Крупник Мартин Тошев се отчете с попадение при третия опит за подновяване на първенството в  казахстанския елит, прекъснато след втория кръг преди 5 месеца заради пандемията от коронавирус и с удължена пауза след едва един мач в първия ден на юли. Голмайсторът на „Пирин“ /Бл/ отпреди няколко сезона вкара за „Жетису“ срещу „Ордабаси“, но отборът му допусна обрат от 2:0 за 2:3. За младоженеца голът е втори в кампанията. Българското острие на тима от Талдикорган удвои аванса на своите в 28-та мин., шест по-рано резултата откри познатият от изявите си у нас за „Берое“ Педро Еуженио, който асистира след това на юношата на ЦСКА. Съперникът обаче си тръгна с трите точки след точните изстрели на Александър Симчевич в края на полувремето и през втората част на Сергей Хижниченко и на бившия играч на „Лудогорец“ и „Ботев“ /Пд/ Жоао Пауло. В четирите мача дотук Тошев и компания събраха едва 4 т., което ги нарежда непосредствено над чертата на плейаута и зоната на директно изпадащите.

В друга някогашна съветска република – Азербайджан, двама благоевградчани ликуваха на старта на квалификациите в Шампионската лига, след като техният „Карабах“ разби с 4:0 северномакедонския „Силекс“ с головете на Хайме Ромеро, Уилде-Доналд Гюрие /2/ и желания през лятото от „Левски“ Махир Емрели. В треньорския екип на многократните първенци на страната са кондиционните спецове от областния център на Пиринско Чудомир Чокаров-Чудото, който е и първи помощник в щаба на тима от Агдам, и Марио Митов.

Ч. Чокаров /в средата/ обсъжда с колегите си от щаба печелившата стратегия на старта на настоящото издание на ШЛ