Треньорка на „GD Sport” с купа за №1 и 4 златни медала в Бургас

Треньорката на „GD Sport” /Бл/ Юлияна Новоселска заслужи купа за най-добър състезател в турнира по плуване за ветерани „Бургас-Мастърс“. Представителката на благоевградския клуб взе трофея във възрастова група 45-49 г. Тя бе недостижима за опонентките си и спечели 4 златни медала – на 50 метра гръб, бътерфлай и свободен стил, както и на 100 м съчетано. Юл. Новоселска е от София, но от доста време живее в областния център на Пиринска Македония. Преди няколко години реши да се завърне към състезателното плуване и оттогава досега подобри резултатите си на средните дистанции с по 6-7 секунди. Редовно участва в най-престижните форуми за ветерани на планетата, а при последните свои изяви демонстрира много добра форма и се класира в подножието на почетната стълбичка – зае няколко пети и шести места.

„Бъди все така усмихната и сбъдвай мечтите си. Нашата цел е отличия от световно и европейско първенство и съм уверена, че ще я постигнем“, коментира поредния успех на Юл. Новоселска клубният председател и главен наставник в „GD Sport” Екатерина Георгиева, която има сериозна заслуга за втората спортна младост на колежката си.