Треньорът на 19-ките на орлетата брои резултата срещу мъжете на „Пирин“ /Рз/ само през второто полувреме

Юношеската формация на орлетата в елитната група до 19 г. записа внушителна загуба вчера на новия терен в Падеш с 1:5 от мъжкия отбор на „Пирин“ /Рз/. След спаринга пиринският наставник Васил Петров се пошегува, че брои резултата само през второто полувреме, в което двата тима си размениха по един гол.

„Разликата в класите, когато разложани бяха в основния си състав, беше голяма и не съм изненадан, че ни вкараха четири попадения до почивката. Неслучайно са сред водещите отбори в третия ешелон. След това пуснаха резервите и нещата вече стояха по друг начин, бяхме равностойни и чак в последните секунди противникът ни отбеляза петия гол. Не можах да ползвам нито един от петимата футболисти, които са качени в представителния тим”, коментира предводителят на младите пиринци.

Почетно за благоевградчани се разписа Румен Киряков. С два точни изстрела се отличи за победителите В. Татаров, по веднъж реализираха Цв. Варсанов, Г. Каракашев и П. Попадиин. В събота 19-ките в зелено-бяло отново срещат противник от Югозападната Трета лига – „Банско“, и пак на игрището в Падеш от 11.00 часа. За тогава В. Петров има уверенията на колегата си Петър Златинов, че ще му „отпусне“ всички юноши.

Също вчера 17-ките на орлетата, водени от Александър Царевски, завършиха 1:1 с година по-големите надежди на „Витоша“.