Топ теми

Треньор в пиринската бундеслига се самопонижи в редови футболист, баща и син пишат история

Първата треньорска оставка в зона “Струма 2” на пиринската бундеслига стана факт след изиграния шести кръг. Играещият наставник на новака “Яворница” Божидар Яков доброволно се самопонижи в редови футболист, а функцията на старши поема клубният президент Методи Гоцев. Решението си да сдаде поста учителят по физкултура обясни с нежеланието на част от играчите да изпълняват неговите указания и недоволството им от подредбата на състава. В последния си мач под ръководството на бившия кадър на “Беласица” яворничани изнесоха най-добрата си продукция от началото на сезона и победиха с 2:0 гостите от “Граничар” /Кулата/. Головете за зелените отбелязаха капитанът Методи Стоименов-Геелс и Владислав Петров. Домакините удариха 5 греди и направиха куп пропуски, върхът на които бе изпуснатата дузпа от Илия Ризов. Моментът за историята настъпи след почивката, когато в лявата зона на “Яворница” се събраха баща и син Мехмедови. Родителят Гюлхан започна като титулярен бек, а 14-годишният му наследник Несин оперираше пред татко си в последния половин час на двубоя.

Водачът “Подгорец” продължи безгрешния си ход с 5:0 при визитата си в съседното село Беласица. Алекс Димитров даде преднина от две попадения на гостуващия тим до почивката, а след нея оформи хеттрика си. По веднъж се разписаха през второто полувреме Димитър Мицков и Андон Атанасов.

Хеттрикът на А. Димитров трасира убедителната победа на лидера “Подгорец”

Със същия резултат на терена в Самуилово срещу „Калабак“ се наложи съставът на “Огражден – Първомай 1955”. Точни за вълците, които тази година не допускат издънки, бяха Динчо Георгиев, Иван Цветков, Кирил Хаджиев и Кристиян Стоилов, който вкара първите си 2 гола след завръщането си от Германия.

Сашо Стоянов /вляво/ носеше екипа на юношите на “Вихрен”, преди да започне да вкарва по 4 гола за родния “Вихър”.

“Струма” /Марикостиново/ е друг от отборите, който държи под око лидерската позиция, след като спечели с 5:1 срещу директен опонент за челото “Светкавица” /Митиново/. За бяло-сините отбелязаха М. Терзиев /15/, Й. Бербатов /31,52/ и М.Бояджиев /39,71/, почетно за мълниите реализира Тодоров.

Марикостинци спечелиха убедително дербито на претендентите от миналия сезон

Най-резултатната среща от кръга се игра в Кавракирово, където местният “Вихър” се справи с 6:4 срещу “Локомотив” /Ген. Тодоров/. Четири гола за домакините заби продуктът на школите в Петрич и Сандански Сашо Стоянов, с по един се отчетоха Иван Пиндев и Илия Янков. Железничарите поддържаха успешно интригата до последните минути с попаденията на Иван Калайджиев, Ивайло Манолчев /2/ и Илия Канелов.

“Ураган” /Михнево/ продължи изкачването си в таблицата с нов успех, този път с 1:0 в комшийското дерби с “Огражденец” /Кърналово/. Голът с триточкова цена в средата на първото полувреме отиде на сметката на Иван Масларов.