Футболистите на брежанския мениджър К. Димитров продължават без грешка в канадската CSL

Трети пореден успех записа в съкратения сезон на CSL миналогодишният първенец “Скарбъро” и продължава да води еднолично в класирането с 9 т. Отборът на българския мениджър Кирил Димитров, който е родом от симитлийското с. Брежани,  победи опашкаря “Брентфорд Галакси” с 4:2 на “Сентениъл стейдиъм” в Торонто. Двубоят от канадската втора лига не започна по вкуса на зелено-черните, които първи инкасираха гол. “Брентфорд” изненада по-класния си опонент в 48-та мин., когато точен бе Александър Маркович. Хората на К. Димитров реагираха и равенството бе факт 120 секунди по-късно, когато играещият треньор на “Скарбъро” Зоран Райович, познат у нас с изявите си в “Берое” и “Литекс”, стреля от 10-ина метра и с помощта на десния стълб порази мрежата на съперника. В 58-та мин. Гонсало Матиас Кабрерас Селис преодоля вратаря на “Брентфорд” Огнен Савич за 2:1, а щурмовакът от централноафриканската република Муса Лимаме вкара за 3:1 още в следващата минута. Халфът на “Галакси” Камило Велоса намали изоставането след час игра, изненадвайки вратаря на лидера Джон Трий с удар отдалеч, но в 73-та мин. Стефан Стоилкович вкара четвърти гол за отбора от Източно Торонто.

“Отново подценихме съперника в началото, но после всичко си дойде на мястото. След дербито с “Воркута” преди седмица имахме проблеми с контузени и наказани, затова се наложи Зоран Райович да влезе за 55 минути, съумя и да вкара гол. Въпреки че вече е над 40-те, Зоран продължава да тренира и да демонстрира класа, все пак е играл на доста високо ниво и у нас. Аз също тренирам наравно с останалите, но все още съм назад с физическата подготовка. Затова сутрин ходя на специални бегови упражнения и се надявам от следващия или по-следващия мач постепенно да влизам в игра”, коментира брежанецът К. Димитров.