Футболистите на ЮЗУ бият бъдещи полицаи на отвратителен терен в София

Футболният отбор на ЮЗУ „Н. Рилски“ записа пореден успех в студентското първенство. Този път избраниците на наставника Пламен Николов и асистентите Стоян Стоянов и Георги Иванов победиха АМВР с 3:1 на отвратителния изкуствен терен на стадион „Бонсист“ в София. Видинчанинът Тони Цветков засече с глава центриране отляво за 1:0 в 13-та мин. В 42-та мин. гостите получиха правото да изпълнят дузпа, ала Кирил Николов шутира в обсега на вратаря.

Малко след началото на второто полувреме играчът на третодивизионния „Кюстендил“ Мартин Калеов посрещна с крак подаване отдясно и удвои преднината на благоевградския ВУЗ. Бъдещите полицаи се върнаха в мача, намалявайки след изпълнение на корнер и недобър синхрон в защитата на ЮЗУ. Четвърт час преди последния съдийски сигнал нападателят на челника в Югозападна Трета лига „Септември“ /Симитли/ Лъчезар Дафков стреля неспасяемо от фаул за 3:1.

Следващата среща на благоевградския тим е с УАСГ /Сф/ във вторник от 14.00 ч. на терена в с. Рилци.