Футболист от Тополница с гол и 2 асистенции в Гърция

Победа с 3:0 записа вторият в V гръцка дивизия “Олимпиакос” /Родополи/ над четвъртия „Христос“. Множество пропуски на червено-бялите запазиха равенството до почивката, но след нея домакините взеха своето. Резултатът бе открит в 48-та мин., когато Божидар Бакалов стреля с глава в напречната греда, Арабадзидис посрещна отскочилата топка и с пак с глава я заби в мрежата. В 59-та мин. санданчанинът Б. Бакалов отрадна от краката на съперник на границата на пеналта, обърна се на 180 градуса и прониза горния ляв ъгъл за 2:0. Класиката оформи Мутесидис в 63-та мин., технично прехвърляйки вратаря. Идентичен опит на Бакалов бе избит от голлнията от защитник, малко по-късно българският нападател опита задна ножица, ала ударът премина високо.

Важен успех с 4:3 срещу съперник в средата на класирането записа „Диагорас“ /Керкини/, надделявайки над „Анагенизи“ /Нео Петрици/. Победата позволи на тима на Богомил Дюлгеров, Ивайло Самарджиев, Георги Киров и Иван Манолев да се изкачи на пета позиция. Тациос преодоля Дюлгеров и откри за гостите в 24-та мин. В 38-та мин. завърналият се в “Диагорас” след продъжигелна пауза тополничанин Ив. Манолев центрира от корнер и Ив. Самарджиев с глава изравни. В 43-та мин. обратът бе факт след едно от марковите нахлувания по фланга на Ив. Манолев, чийто първи шут бе спасен от вратаря, но добавката на крилото бе прецизна. Топакидис направи 3:1 в 50-та мин., а последното попадение за тима от Керкини падна в 76-та мин. и отново бе дело на нашенци. Ив. Манолев проби отдясно, подаде към Ив. Самарджиев, който отблизо насочи в долния десен ъгъл. Футболистите от Керкини рано решиха, че са си свършили работата, и инкасираха два късни гола, дело на Зиагас /82/ и Арабацис /88/, което едва не им костваше 3-те точки.

В ІV ниво „Дигенис“ /Ано Порой/ на санданския квартет Радослав Бегогов, Стойчо Герчев, Атанас Атанасов и Стоил Николов загуби визитата си на „Серес 1800“ и отново се настани на последната 12-а позиция в таблицата, която заемаше през първата четвърт от кампанията, а без голмайстора си Младен Малечканов лидерът „Етникос“ /Сидирокастро/ загуби за първи път през 2020 г., падайки с 0:1 навън от четвъртия „Хрисо“.