Refan-728×90-July-2019

Халф от Склаве донесе първа победа на 101-годишния „Хебър“ в Сандански

Лидерът „Хебър“ постигна исторически успех над „Вихрен“ с 2:1, побеждавайки в Сандански за първи път в 101-годишното си съществуване. До този момент пазарджиклии бяха инкасирали 11 загуби и 5 равенства при 16-те си визити в курортния град с голова разлика 11:36, но негативната традиция за бъдещия член на Втора лига приключи. Двубоят се игра на тежкия от падналия дъжд терен и резонно единоборствата преобладаваха над чисто футболните аргументи. До почивката Станислав Димитров спаси удар с глава на Цветелин Тонев, отсреща Атанас Чепилов не успя да предолее отблизо Петър Дебърлиев. В 35-та мин. Цветелин Тонев намери на добра позиция халфа Руслан Иванов и роденият в с. Склаве кадър на домакините откри резултата. Голът на успокоението дойде в 56-та мин., когато след хубав пас в уличка на Р. Иванов, Кирил Димитров простреля Ст. Димитров – 2:0. Две минути по-късно детелините се върнаха в мача след точен изстрел с глава на Александър Якимов, оставен непокрит при изпълнение на корнер от капитана Валери Георгиев. Пропуски на Родриг Нанителамио, Ал. Якимов и Ат. Чипилов не позволиха равенстното да бъде възстановено. Четвърт час преди края Димитър Петков-Макето и резервата Цветан Павлов сблъскаха лошо главите си и бяха откарани в санданската болница със съмнение за комоцио.

„ВИХРЕН“: Ст. Димитров, Д. Калчев, Ат. Димитров, Д. Златков, Нанителамио, Харизанов /46-Тусонджиев/, В. Георгиев, Петков /80-Грозданов/, Чепилов, Ив. Лазаров /67-М. Златков/, Ал. Якимов.

„ХЕБЪР“: Дебърлиев, Михайлов, С. Иванов, Сечков, Геров /70-Павлов, 80- Косов/, Идризов, Р. Иванов, Тонев, К. Георгиев /67-Барони/, Пехливанов, Недялков.