Хиксът във Владая ядоса наставника на „Бела“ С. Симонович и консултанта Г. Петров

Хиксът във Владая срещу „Гранит“ ядоса отговорните фактори в „Беласица“.

За първи път, откакто пое отбора, наставникът Саша Симонович удари яка критика по подопечните си. “Не влязохме добре в срещата още от началото и закономерно изиграхме един от най-слабите си мачове под мое ръководство. Не се справихме, равенството 1:1 е справедливо, но можеше и да загубим. Все още изграждаме отбор, липсва ни постоянство. Редуваме силни със слаби мачове, няма я онази стабилност на резултатите, която да ни даде нужното спокойствие. През есента надскочихме себе си, сега ни е трудно да поддържаме високото ниво, което сами си зададохме. Поне 5-има от играчите не бяха на ниво, не може с половин отбор да спечелиш мач. Домакините разчитаха на грубости и провокации, а съдията по никакъв начин не се опита да пресече антифутболните прийоми. Пращахме наши футболисти от скамейката да гонят топките, дузпата в наша полза се изпълни 5-6 минути след като бе отсъдена заради домакинските протести, практически футбол се игра 15-20 минути след почивката, направиха се доста смени, а в крайна сметка реферът не даде никакво продължение. Казвам всичко това не да се оправдавам, а да стане ясно  при каква атмосфера играхме“, изригна сръбският спец.

Още по-краен в оценките беше консултантът на петричани Георги Петров. “Играхме твърде страхливо. Ако бяхме показали 30-40% от играта срещу “Локомотив” /Пд/ за купата, нямаше да имаме проблеми. Във Владая 5-6 футболисти наблюдаваха мача отблизо. При това положение, ако бяха изгонили още един от нашите, това нямаше да се отрази кой знае колко на игровото ни поведение, нито пък на резултата”, беснееше Макето. СТАНЧО СТАНЧЕВ