ХК „Пирин“ /ГД/ пуска жалба срещу съдийството

Хандбалният „Пирин“ (ГД) допусна нова грешна стъпка в „А“ група и след визитата в последния кръг срещу лидера „Шумен“ може да се срине до 4-то място в редовния сезон след 31:32 (16:16) като гост на „Левски“ в с. Българене. След поражението наставникът Николай Пиргов заяви, че ще подаде жалба срещу съдийството. Подопечните му обаче изиграха един от най-неубедителните си мачове, като на два пъти имаха солидна преднина, която лекомислено пропиляваха. В 15-та мин. поведоха с 14:9, но до края на първата част добавиха само два гола срещу 7 на домакините.

След почивката сценарият се повтори. Гостите дръпнаха с 21:16, но отново последва спад в играта им, за капак Чакмаков бе дисквалифициран и левскарите стигнаха до победния обрат.

„ПИРИН“ (ГД): Танев, Копривленски-6, Тодоров, Кузе-4, Калчев-1, Чакмаков-7, Нейчев-7 (Николов, Юсев, Пендичев, Партенов, Симеонов, Магдалинчев-3, Мелков-3).