ЦИК: Избирателната активност към 11:00 часа е 8,89%

Избирателната активност е 8,89% към 11:00 часа при гласували 586 898 избиратели. Това обяви говорителят на Централната избирателна комисия (ЦИК) пред журналисти. 

Гласува се в 12 934 секции в страната и чужбина, като в чужбина те са 755. В 15 избирателни секции се е преминало към гласуване с хартиени бюлетини, за още 2 се решава дали това да стане.  121 са секционните избирателни комисии в болници, подвижните избирателни секции са общо 292. Секциите с хартиени бюлетини са 3264.

„Към момента за страната с подадени десет сигнала за проблеми с гласуването в страната – три са за нарушения в секционни избирателни комисии, два от тях са за това, че не е започнал на време изборния  ден, но са подадени преди началото на изборния ден. Всички СИК-ове работят. Имаме и две жалби за предизборна агитация в изборния ден, по една вече сме взели решение“, посочи Росица Матева.

Пред секции в Турция е имало агитация на турски език за определена политическа партия, а ЦИК е препратила сигналите към Министерството на външните работи.

На две места в чужбина гласуването вече приключва. Това са Нова Зеландия и Австралия.

Навсякъде в страната и в Европа гласуването протича нормално, съобщиха от ЦИК.

loading...


Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *