ЦСКА падна от Клуж на старта на Лига Европа

ЦСКА претърпя поражение с 0:2 от румънския шампион „Клуж“ в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа, игран пред 13 000 фенове на националния стадион „Васил Левски“.

С голове на Марио Рондон и Чиприан Деак от дузпа през втората част гостите помрачиха завръщането на „червените“ в същинската част на евротурнирите след 10-годишна пауза.

До 30-ата минута ЦСКА бе по-агресивният на терена като бе отправил 10 удара към вратата на съперника срещу само 4 на „Клуж“. Към края на първата част обаче гостите поизравниха играта и в 34-ата минута румънците вкараха топката във вратата на Бусато след едно центриране от корнер, но за радост на „червените“ съдията Халил Умут Мелер от Турция бе дал сигнал за нарушение срещу Юрген Матей.

„Клуж“ наложи надмощие в началото на второто полувреме, което бе материализирано с гол в 53-ата минута. Реализира го Марио Рондон с глава.

В 72-рата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Амос Юга и Габриел Дебелюх паднаха в наказателното поле на „червените“, държейки се един друг. Чиприан Деак изпълни безкомпромисно наказателния удар и реши изхода на двубоя в полза на румънския шампион.

В другия мач от група „А“ “Рома“ победи „Йънг Бойс“ с 2:1.