Шефът на „Беласица“ напусна след спор с фенове на „Мечетата“, рефер от Сандански подава жалба срещу международника Ив. Стоянов

Остри скандали белязаха петричкото дерби между децата на „Мечетата“ и „Беласица“ от областното първенство. Докато двубоят, завършил 1:1, течеше кротко на терена, нервите на възрастните по трибуните не издържаха. В сериозна словесна полемика кой и колко е дал за футбола в града, влязоха управителят на ОФК „Беласица“ Венко Папалюгов и фенове, видимо поддръжници на „Мечетата“, след чийто финал афектираният футболен шеф напусна стадиона. Спорадично искри прехвърчаха и между резервните скамейки в спор за броя ползвани прекъсвания и направени смени в тях. За капак главният рефер Йордан Воденичаров от Сандански реши официално да се жалва срещу колегата си международник Ивайло Стоянов, заради реплики от страна на петричкия топарбитър и нерегламентираното му присъствие на скамейката на условните домакини. Но тъй като все пак става дума за детски мач, момчетата на Ивайло Хаджигаев поведоха още в 8-та мин. след изпълнение на корнер, при което Атанас Тимов отблизо успя да преодолее Стойчо Георгиев. Опасен фаул на капитана на малките комити Антон Попов бе спасен от вратаря Александър Кърпаров, малко по-късно. „Мечетата“ на няколко пъти обстреляха опасно, но неточно вратата на „Бела“, хубав демараж на Ангел Ангов от бяло-червените завърши с добро спасяване на Кърпаров 2 минути преди почивката. Мачът стана по-отворен през втората част, положения не липсваха и когато той отиваше към края си, съдията Й. Воденичаров назначи дузпа за хората на Емил Шаламанов след игра с ръка на бранител в пеналта. Иван Неделчев стреля в десния ъгъл, Кърпаров отрази с помощта на гредата, но добавката на притичалия Неделчев не можеше да се спаси – 1:1. Веднага след центъра комитите отнеха топката и атакуваха отново чрез капитана си Попов отдясно, при последвалото центриране дребничкият Никола Димитров стреля с глава, ала улучи лявата сглобка, с което равенството се запази.