Щека №1 на Петрич с първи триумф след 100-дневна пауза

Най-добрата щека на клуб “Bo&Bo” за 2019 г. Даниел Тодоров спечели 4-ия ранкинг турнир по билярд на 10-та топка, който се проведе в Петрич след близо 4-месечна пауза заради пандемията от коронавирус. Спортист номер 2 на южния град за миналата година в сегмента “Юноши и девойки” проведе състезанието без грешка, записвайки 4 от 4 победи. На финала потвърди отличната си форма с убедителното 8:1 фрейма срещу ветерана Венцислав Димитров, за когото остана сребърното отличие. На полуфиналното стъпало Д. Тодоров се наложи със 7:3 над Гоце Шимов, а опонентът му в решителния двубой за трофея се справи със 7:5 срещу Ангел Атанасов. Двамата загубили се окичиха с бронзовите медали.

В надпреварата се включиха 13 състезатели, повечето от които представители на домакините. Международен облик придадоха двамата гръцки гастрольори Томас Дзиованис и Сакис Каратеодору, завършили съответно на 5-а и 9-а позиция. Петото място си поделиха още Милчо Макенджиев, Васил Сандъкчиев и Иван Цанев.