Юношите на „Беласица“ загряха за първенството с изразителен успех над неврокопчани

Бъдещите съперници в зона “София” при юношите младша възраст “Беласица“ и „Пирин“ /ГД/ се срещнаха в контрола, спечелена от комитите с 5:1. На изкуствения терен в Петрич домакините поведоха с гол на Йордан Божинов, след добро извеждащо подаване на Мартин Стойков. Малко по-късно Стойков удвои резултата, който се запази до почивката. През втората част възпитаниците на треньора Радослав Джугданов се върнаха в мача с попадение на Исмаил Русков. Неврокопчани бяха на прага на изравняването малко по-късно, ала Ангел Джунов не успя да вкара отсъдената дузпа, след като Андон Калински спаси удара му от бялата точка. В следващите минути домакините, водени от Емил Казалиев, отново взеха инициативата и с далечен удар на Любчо Димитров увеличиха разликата на 3:1. На свой ред „Бела“ получи право на 11-метров наказателен удар, който Димитър Д. Радовски превърна в четвърти гол. Крайното 5:1 оформи Йордан Янков след добра петричка атака. Спарингът бе репетиция за шампионатния двубой между двата тима, които ще се срещнат още в І кръг на зоналното първенство. Мачът е насрочен за 18 септември от 11.30 ч., като домакин отново е петричкият тим.