Юношите на „Беласица“ издържаха едно полувреме срещу мъжете на ст. „Цар Самуил“

Мъжкият отбор на “Беласица” се наложи с 3:0 над юношите старша възраст на комитите в двустранна игра на стадион “Цар Самуил”. Първата част завърши без голове, като младите петрички футболисти от формацията на Георги Киров се стараеха да опонират максимално ефективно на батковците, допускайки само 3 опасности пред вратата си. При две от тях Мартин Таушанов от границата на малкия пеналт стреля над гредата, а при третата стражът Тодор Димитров парира ударът на кресненеца Александър Александров, присъединил се към комитите тази седмица. 5 минути след паузата подопечните на Саша Симонович все пак откриха резултата чрез Иван Марчев от дузпа за нарушение срещу Янислав Тусонджиев. Резервният вратар на юношите Стоян Стоянов спаси удар на Аспарух Смилков, нанесен от досегашния играч на “Ботев” /Гълъбово/ от непосредствена близост след центриране на Ал. Александров в 60-та мин. 120 секунди по-късно резултата удвои другото кандидат-попълнение Петър Добринков с глава в далечния ъгъл. В 81-та мин. защитникът Александър Смилков прехвърли технично Стоянов и намери мрежата му, ала попадението бе отменено заради засада. Вратарят, който номинално пази за юношите мл. възраст, направи двойно спасяване при последователни удари на Благовест Танев и Асп. Смилков малко преди това, а после и в 86-та мин., когато отрази дузпа, свирена за фаул срещу Асп. Смилков. Зад топката застана Живко Димитров, ала Ст. Стоянов усети ъгъла, избран от Ромарио-Джуниър, и изби удара. Малко преди края Асп. Смилков оформи финалното 3:0 с шут отблизо. Цял мач за мъжете изигра 23-годишният благоевградчанин Божидар Станчев, който миналия сезон бе част от “Перун” /Кресна/. Той бе поканен от консултанта Георги Петров на проби, които ще продължат до средата на юни, като стигналият до аматьорския национален отбор бранител е сред вариантите за запушване на пробойните в защитата, зейнали след напускането на Атанас Карачоров и Валентин Костов. Б. Станчев демонстрира нелош синхрон с Любомир Граминов в центъра на отбраната до почивката, а след нея С. Симонович го тества и в зоната на десния бек.