Юношите на „Беласица“ писаха 2 шестици на симитличани в Крупник

Две футболни формации на “Беласица” гостуваха на връстниците си от “Септември” /Сим/ и записаха победи с по 6:0. Приятелските мачове се играха на базата в с. Крупник, като първи на отличния терен излязоха юношите младша възраст. Гостите от Петрич набързо дръпнаха с 2 попадения на Панталей Цеков, малко по-късно във вратата на симитличани падна и трети гол с автор Благой Апостолов, възползвал се от добро центриране на Петър Радовски от корнер. Дани Божилов изпълни майсторски фаул за 4:0 до почивката. След нея прецизен шут на Йордан Ризаков влезе неспасяемо под лявата сглобка, крайното 6:0 оформи Бл. Апостолов. Малко преди последния съдийски сигнал домакините вкараха гол, който бе отменен заради засада. При по-големите първият шанс се откри пред “Септември”, но вратарят Тошко Димитров спаси опасния удар. Отсреща Виктор Тодоров откри сметката на петричани, малко преди съперникът да уцели гредата зад Т. Димитров. Любчо Димитров покачи 2:0. След почивката превъзходството на бяло-червените бе материализирано с 4 попадения. Трениращият с мъжкия тим на “Беласица” Здравко Корчев направи 3:0, разликата увеличиха Николай Пачаръзов и Мартин Стойков, който на няколко пъти преди това не намери целта. Отново Здр. Корчев, който премина през школите на ЦСКА и “Пирин”, бе точен за 6:0. Треньорът на старшата възраст на “Бела” Георги Киров основателно изрази задоволство не само от резултата, но и от игровото поведение на футболистите в хода на целия двубой. Утре от 18.00 ч. неговите възпитаници ще премерят сили с връстниците си от “Вихрен” на терена до гимназията в Петрич.