Юношите на „Бела“ вкараха 8 гола на симитличани

„Беласица“ победи „Септември“ /Симитли/ с 8:0 в първенството на зона „София“ при юношите младша възраст. На изкуствения терен в Петрич съперниците влязоха в битка за първи точки, след като до този момент бяха инкасирали по 2 загуби. Комитите се хвърлиха в атака още от началото и в 10-та мин. откриха чрез Любчо Димитров, който с удар по земята преодоля Стефан Михайлов. В 24-та мин. Мартин Стойков стреля с глава, топката се отби от напречната греда и отново се върна към нападателя, чийто повторен удар с глава намери мрежата. Добра асистенция на Л. Димитров доведе до гола на Йордан Божинов в 29-та мин., малко преди края на първата част М. Стойков покачи на 4:0 с хубав шут в далечния ъгъл на Ст. Михайлов.

След почивката картината не се промени, въпреки че шанс за гол получиха и гостите. Красимир Ташев изпълни фаул, ала петричкият страж Кирил Джигурски спаси. В 53-та мин. дейният Л. Димитров отбеляза красиво след заход отдясно и отличен шут под гредата. Прояви се и резервният вратар на петричани Андо Калински, който спря шут на Йордан Пелтешки. В 60-та мин. Л. Димитров оформи хеттрик, а в 71-та мин. това стори и М. Стойков. Тогава Николай Гърков стреля отдалеч, Ст. Михайлов не изби добре и от 2 метра Стойков вкара за трети път в мача. 5 минути преди края реферът Йордан Воденичаров отсъди дузпа за домакините, която Николай Тупаров превърна в осми гол за подопечните на Емил Казалиев.

Треньорът на първия отбор на „Септември“ Сп. Стоименов водеше клубните надежди в Петрич