Юношите на „Марек“ си намериха майстора в петия кръг

Юношите на „Марек“ си намериха майстора в петия кръг в груповата фаза на държавното първенство по волейбол до 20 г. След четири последователни победи дупничани бяха сразени пред своя публика от ЦСКА с 0:3, в отделните геймове 18:25, 14:25, 16:25.

„Надиграха ни тотално по всички показатели”, мрачно констатира след поражението наставникът Радослав Асенов. Той и подопечните му вече са на вълна два поредни сблъсъка с „Пирин“ /Рз/ – единият е отложеният на старта на надпреварата мач в Дупница, а другият на гости в планинското градче поставя началото на втория дял от кампанията.

Поне до изиграването на първия двубой марекчани абдикираха от върха в класирането, падайки на третото място с 8 т., колкото има и четвъртият „Левски“, но сините са с по-лоши показатели. Начело с по 10 т. избиха ЦСКА и разложани с бонус по-добър коефициент за червените, като и двата отбора имат по една загуба.

През уикенда пиринци се справиха вкъщи срещу „Славия“ с 3:1, затваряйки с лекота първите две части, съответно на 12 и на 16, и много драма в следващите две, завършили съответно 23:25 и 25:23.