Австрия забрани бурките

От днес в Австрия влиза в сила приетата по-рано забрана за носене на бурка и други покриващ изцяло лицето покривала, предаде АФП, цитирана от пик. Изключения от правилото са медицинските маски, зимните шалове и клоунските костюми. Глобата за нарушителите е в размер на 150 евро.

Според властите, така биват уважени австрийските ценности, защитава се и обществото като мярка във връзка със сигурността.

Отбелязва се, че страната е предпочитана дестинация и от туристи от арабски страни, известни с традиционното си ислямско облекло. Новият закон бе въведен от центристкото правителство на канцлера Кристиан Керн. Другите мерки, които ще се прилагат от днес, включват „договори за интеграция“ на имигрантите и задължителни курсове по немски език и ценности.

С тези промени, Австрия се нарежда сред другите европейски държави с подобно законодателство.



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *