От Ню Йорк до Гюешево. Историята на Кейси Ангелова, която остави американския телевизионен бизнес, за да произвежда черешова ракия и трюфели в българската провинция, каза тя в ефира на NOVA.
„Това е селото на моя свекър. Гюешево ми харесва, защото тук е много спокойно и приятно. В Америка работих в телевизия върху документални филми и сериали. Бях в шоубизнеса и ми беше много интересно. Имах хубава работа, която харесвах. Проблемът обаче е, че тази индустрия не е за жени с деца”, разказа Кейси Ангелова.
Кейси споделя, че преди да дойде в България не знае нищо за страната. „Моите близки мислеха, че Америка е номер едно и не разбираха моето желание за пътуване и за изучаване на езици. За тях беше много трудно, а и все още е, въпреки че съм тук вече 15 години. Ние сме щастливи тук и всеки път моят баща ме пита кога ще се завърна в САЩ. Аз му казах, че няма шанс, защото не искам да живея там”, добавя тя.
Кейси има две дъщери. Идва в България, защото смята, че малки момичета трябва да порастват в малък град. „В Ню Йорк децата не могат да играят на улицата сами. Там ние имахме хубав живот и къща в Манхатън. Заплатата и работата също бяха добри. Нашето преместване беше изненада за всички. След децата обаче всичко се променя”, посочи тя.
„Сега се занимавам с приготвянето на черешова ракия. Все пак най-известният продукт в Кюстендил са черешите. Идеята започна преди 5 години. Аз и моят съпруг имаме 10 дка черешови градини. През една година имаше много ниска изкупна цена на плода и ние не можахме да продадем черешите. Така решихме с необраните плодове да направим ракия за домашна консумация”, разказа американката.
„Моите деца могат да се идентифицират като американци заради ерата на интернет. В същото време обаче те са българи. Баща им е българин, ходят в български училища и сега живеят в Пловдив. Играят за волейболния клуб „Марица”, разкри Кейси.
Според американката, избрала да живее в България, колкото повече българи изберат да останат в родината си, толкова по-хубава и богата ще става тя. „На тези, които искат да отидат в Ню Йорк, ще кажа – идеята да отидеш там е много привлекателна. Проблемът е, че те няма да живеят живота, който си представят. Там ще отидат или като общи работници, или като току-що завършили. Накрая ще работят нещо, което не харесват”, заключи Кейси.