Благоевградският национал С. Попов не успя да уварди бившия левскар Г. Родригес

Благоевградският национал Страхил Попов не успя да уварди бившия футболист на „Левски“ Гари Родригес, който вкара два гола за победата на „Галатасарай“ срещу непобедения дотук „Касъмпаша“ с 4:1 в дербито на върха в турската суперлига. Грандът нанесе първото поражение на съгражданите си за сезона и ги изпревари по голова разлика в челото, което двата тима окупираха с по 12 т. преди изиграването на всички мачове от кръга. Попов остана на терена пълни 90 минути. Джим бом предреши изхода от срещата с три бързи попадения малко след почивката. Ерен Дердиок бе точен в 55-та мин. След това дойде времето на Родригес, който откри стрелковата си сметка в кампанията в 58-та мин. и след още седем я удвои. Бързакът от Кабо Верде напусна терена в 80-та мин. и обра аплодисментите на домашната публика. Четвърт час преди края Мбайе Диан се разписа почетно за гостите от дузпа, секунди след подновяването на играта Сердар Азис наля допълнително самочувствие на „Галатасарай“ за предстоящия сблъсък в Шампионската лига срещу първенеца на Русия „Локомотив“ /Москва/.