Благоевградският художник бохем Венци Терзийски откри изложба в Сандански: Началото беше добро, края ще ми го разкажат…

Благоевградският художник бохем Венци Терзийски откри изложба в Сандански и още в първите минути колегата му Сашо Терзийски го зарадва с откупка. „Началото беше добре, края ще ми го разкажат“, събра в едно изречение събитието авторът. Този път обаче причината да пропусне цялостното си представяне не бе нито че е забравил за откриването, както се е случвало през годините, нито че не помни как е завършило, каквито случаи също са факт.

„Последният автобус от Сандански до Благоевград е в 18.00 часа и трябваше да го хвана. Не че няма къде да остана в Сандански, но майка ми е болна и ако не се прибера, няма да мигне“, откровен бе художникът.

„Наредихме 50 картини, всички са нови и много ексклузивни. Наложи се да издърпаме напред във времето откриването и около 17.00 часа се събраха хора и го направихме. Живописецът Сашо Терзиев, който има най-малко 15 мои работи, пръв направи откупка. Някои колеги се опитват да ме уязвят, че слагам ниски цени на картините си – по 100, по 200 лв., но истината е, че те и без пари да предлагат своите, няма кой да ги вземе. Един ми каза, че хората купували творбите ми, защото не ме познават. Отвърнах му, че те купуват изкуството ми, не мен“, саркастичен бе авторът.


Той  призна, че и сега се бил объркал за датата на откриването и миналия петък звъннал по телефона на колегата си – санданския график Георги Ашиков: „Откривай сам. Не мога да дойда“. Той обаче го успокоил, че денят на премиерата е след няколко дни, и настоял да не го пропусне.

Изложбата на В. Терзийски е наредена в Дома на културата в Сандански и се радва на многобройна публика, разказаха за „Струма“ творци от южния град, присъствали на събитието.

ДИМИТРИНА АСЕНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *