ВиК – Дупница има нов главен инженер. Преди два дни управителката на общинското дружество Красимира Иванова е представила съгражданина си от Благоевград инж. Ивайло Стойчев пред администрацията на дружеството. Той е назначен на мястото на дългогодишния служител главен инженер Дани Орманков, който подал молба за напускане след отпуск по болест.

Инж. Ивайло Стойчев е работил във ВиК – Благоевград като главен инженер по строителството. Осъществявал е контрола по строителството на пречиствателни станции в района.
Вчера стана ясно, че работници в дружеството, които не са получавали заплати от 2 месеца, са подготвили молби за напускане. При разговор с тях управителката Красимира Иванова е обещала, че до края на декември полагащите им се пари за месеците септември и октомври ще бъдат изплатени. Работниците обаче са категорични, че ако това не се случи, ще подадат колективна оставка.
НАТАЛИЯ ПЕТРОВА
