Бомбата на кръга в пиринската бундеслига! Михнево удари Първомай след 9 г. пауза с гол в последната минута

„Ураган“ /Михнево/ хвърли бомбата на кръга, побеждавайки като гост „Огражден-Първомай 1955“ с 1:0. Ураганите биха за последно в Първомай преди 9 г., обръщайки резултата от 0:2 до 3:2. Голът с триточкова цена сега падна в 90-та мин., когато Красимир Стойчев се пласира най-добре при изпълнение на корнер и намери мрежата зад Василев. След тази загуба първомайци занулиха шансовете си за първото място, защото вече изостават на 8 т. от лидера „Струма“ /Марикостиново/, който е и с мач по-малко. През уикенда водачът спечели служебно с 3:0 срещу отказалия се „Огражденец Стар КРС“ /Кърналово/, а основният преследвач „Подгорец“ /Коларово/ почиваше по програма. „Светкавица“ /Митиново/ защити по убедителен начин 4-ото си място, разбивайки с 8:1 гостуващия „Мадара“. Футболистите от петричкия ромски квартал сюрпризираха домакините, повеждайки още във 2-та мин. чрез Ангел Димитров. Мълниите бързо се взеха в ръце и дръпнаха с 5:1 до почивката с попадения на Кирил Станоев-Батистута /9, 15/, Мартин Тупаров /21/, Георги Кокалков /41/ и Петър Илиев /45/. Разгрома оформиха Живко Иванов /59/, Велик Опренов /76/ и М. Тупаров /85/. „Беласица 08“ /Беласица/ измъкна трите точки от гостуващия „Локомотив“ /Ген. Тодоров/ с 1:0 с гол на Илия Ризов в 65-та мин. Тежка контузия сполетя играча на домакините Илиян Трайков в 86-та мин., когато съотборникът му под рамката Елин Пройков неволно се приземи върху крака му при опит да избие топката. Резултатът – скъсан менискус, увредени връзки и последвала спешна операция на коляното на Трайков. В с. Кулата местният „Граничар“ и „Калабак“ /Самуилово/ завършиха 1:1. Гостите откриха чрез Радослав Златков в 17-та мин., а статуквото възстанови Борислав Башлиев в 33-та минута.