Българските юноши надиграха Украйна и в Симитли

Юношеският национален отбор на България до 18 г. записа втора победа над връстниците си от Украйна. След като преди в четвъртък избраниците на треньора Ангел Стойков спечелиха с 3:0 в Благоевград, през уикенда биха 1:0 в Симитли. Българският селекционер заложи на почти изцяло променен състав, но въпреки това футболистите му контролираха събитията. Чисти положения пред вратаря Валентин Моргун пропуснаха Денислав Ангелов, Ияд Хамуд и Мартин Петков, чийто изстрел улучи гредата. В 80-та мин. М. Петков нахлу отдясно и преодоля стража на гостите след самостоятелен пробив – 1:0. 4 минути по-късно Светослав Вуцов направи дузпа, но прояви блестящ рефлекс и спаси изстрела от бялата точка.

БЪЛГАРИЯ: Вуцов, Стоянов, Папазов, Бауренски, Станев, Кръстев, Николов, Мустафа, Иванов, Ангелов, Галчев (Балинов, Хамуд, Тодоров, Петков, Тонев, Пройчев, Колев).