Топ теми

Вижте тези знаци, че вашият партньор ви няма доверие

Доверието е основна база на всяка връзка, но понякога не е толкова солидно, колкото си мислим.
Много двойки имат сериозни проблеми с доверието. Често те дори не знаят, че в отншенията им има сериозен проблем, докато не стане твърде късно.
Причината за това е, че доверието не винаги е вербализирано. Често ревността ни се проявява в поведението ни, понякога по фин начин, който лесно може да бъде пропуснат.
В тази статия ще се потопим в осем поведения, които може да показват, че партньорът ви наистина не ви вярва. Тези прозрения идват от експерти по взаимоотношения.
А ето и тези 8 знака, че вашата половинка ви няма доверие:

1. Партньорът ви постоянно ви разпитва
Доверието означава да вярваш в почтеността, честността и надеждността на някого. Но какво се случва, когато партньорът ви постоянно поставя под съмнение вашите действия или мотиви?
Това е червен флаг в отношенията. Когато някой ви има доверие, той има доверие във вашите действия и решения. Но ако вашият партньор винаги ви пита къде сте били, с кого сте били или защо сте направили нещо, това може да означава, че не е уверен във вашата лоялност.
Имайте предвид, че случайните запитвания са нормални. Въпреки това, ако това стане редовно явление, струва си да направите крачка назад и да оцените какво наистина се случва.
Не забравяйте, че комуникацията е ключова във всяка връзка. Опитайте се да започнете диалог относно тези опасения. Може просто да помогне за изграждането на това доверие. Но помнете, че не става въпрос само за говорене – става въпрос и за слушане.

2. Половинката ви нахлува в личното ви пространство
Всеки има право на лично пространство, дори да е във връзка. Става въпрос за поддържане на чувството за индивидуалност.
Но когато партньорът ви започне да нахлува в това пространство, това може да е знак, че ви ревнува много и че ви няма доверие. Може би постоянно проверява телефона ви или настоява да бъде включен във всичките ви планове, за да не ви изпуска от поглед.
Това се случва във връзките, където доверието е нестабилно.
Ако вашият партньор не може да ви се довери за дребните неща, като лични разговори или прекарване на време насаме, как може да ви довери големите неща?
Не забравяйте, че е изключително важно да установите граници в една връзка. Подхранва взаимно уважение и доверие. Ако тези граници постоянно се преминават, може да е време за сериозен разговор.

3. Партньорът ви не споделя чувствата си открито
Отворената комуникация е основна част от всяка здрава връзка. От съществено значение е за: разрешаване на конфликти; изразяване на потребности; изграждане на силна емоционална връзка и др.
Но какво ще стане, ако партньорът ви постоянно пази чувствата си за себе си? Или отхвърля всякакви опити за дълбок, смислен разговор?
Това често е сигнал за липса на доверие. Той/тя може да се страхува, че е уязвим спрямо вас, или може да не ви вярва, че ще приемете емоциите му/й.
Не забравяйте, че доверието се изгражда стъпка по стъпка, разговор след разговор.

4. Половинката ви е прекалено щедра
Сега това може да звучи контраинтуитивно. В крайна сметка щедростта е хубаво нещо, нали? Но все пак – в умерени количества. Когато вашият партньор започне да ви обсипва с прекомерно много и скъпи подаръци, комплименти или услуги, това може да е знак за основни проблеми с доверието.
Може да се опитват да „купи“ вашата лоялност или да ви задържи близо, защото дълбоко в себе си се страхува да не ви загуби. Това е форма на свръхкомпенсация, която може да показва липса на доверие.
Проблемът не е в щедростта, а в страха и несигурността, които я задвижват.
Не забравяйте, че една връзка е свързана с взаимно уважение и любов, а не с поддържане на резултат. Така че, ако забележите това поведение в партньора си, може би е време да проведете открит и честен разговор за доверието.

5. Той/тя избягва контакт с очите
Контактът с очите е мощен. Това е един от най-простите, но най-дълбоки начини, по които се свързваме един с друг.  Но забелязали ли сте, че вашият партньор постоянно избягва да среща очите ви? Това може да е фин знак, че се бори с проблеми с доверието.
Доверието и зрителният контакт често вървят ръка за ръка. Когато доверието е силно, зрителният контакт идва естествено. Но когато доверието се разколебае, се колебае и този вид поглед.
Избягването на зрителен контакт може да бъде защитен механизъм, начин да скриете уязвимостта или дискомфорта. Това може да означава, че половинката ви крие нещо или не е напълно честна с вас.
Помнете, че не става дума да си играете на детектив или да правите прибързани заключения. Ако сте забелязали това поведение, опитайте се да разберете какво наистина се случва. В крайна сметка доверието е свързано с прозрачност.

6. Партньорът ви не е склонен да се ангажира
Ангажиментът може да бъде нещо страшно. Това означава да поставиш сърцето си на карта, да рискуваш да преживееш болка и да повериш бъдещето си на друг човек.
Ако вашият партньор се бави, когато трябва да предприеме следващата стъпка във връзката ви, това може да е, защото не ви вярва напълно – или може би не вярва на себе си.
Това е сурова реалност, с която много двойки да се борят. Доверието е основата на всеки ангажимент и без него вашият партньор може да се колебае да продължи напред.
Може да е нещо толкова просто като правене на планове за бъдещето или нещо по-сериозно като брак или преместване заедно. Но независимо от мащаба, нежеланието за обвързване често произтича от липса на доверие.
Не забравяйте, че е добре да правите нещата бавно и да изграждате доверие постепенно. Но ако чувствате, че връзката ви е в безизходица поради проблеми с доверието, важно е да се заемете с тях директно.
И двамата заслужавате връзка, изградена на взаимно доверие и уважение.

7. Той/тя се държи прекалено отбранително
Всички започваме да се отбраняваме от време на време – това е наша естествена реакция, когато се чувстваме заплашени или обвинени. Но когато отбранителната позиция се превърне в реакция по подразбиране, това може да означава липса на доверие във връзката ви.
Хората, които не вярват на половинката си, често очакват предателство или критика. Това може да ги накара да станат отбранителни, дори когато няма реална заплаха.
Така че, ако вашият партньор постоянно се защитава, той може да не вярва в сигурността на връзката ви.
Не забравяйте, че е изключително важно да създадете безопасно пространство, където и двамата можете да изразите чувствата си без страх от осъждане или отмъщение. Връзката, изградена на доверие, позволява уязвимост без защита.

8. Той/тя не ви се доверява
Споделянето на лични мисли, страхове и мечти е знак за доверие в една връзка. Това показва, че вярваме в способността на другия човек да се справи с тези интимни подробности от живота ни.
Но ако вашият партньор рядко ви се доверява или предпочита да споделя притесненията си с други, това може да е сигнал, че не ви вярва напълно. Това е болезнено осъзнаване, но е и възможност за растеж.
Доверието не може да бъде наложено – то трябва да бъде спечелено. Ако вашият партньор се колебае да ви се довери, може би си струва да поговорите защо това е така.
Не забравяйте, че честността е най-добрата политика. Обърнете се директно към проблема и работете заедно за изграждането на по-здрава основа на доверие във връзката ви.

loading...


Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *