За втори път през последните 168 часа „Вихрен“ опита да отложи мач, но това така и не се случи. Първо от страна на Зоналния съвет на БФС – София не бе уважена молбата на еделвайсите да бъде отложен двубоят с червения дубъл, сега Наджи Шенсой поиска домакинството срещу „Витоша“ (Бистрица) да бъде преместено в неделя, но пък с това не се съгласи треньорът на бистришките тигри Кристиян Узунов с мотива, че вече е бил обещал тридневна почивка на подопечните си, веднага след съботната визита в Микрево.
„Практиката показва, че след мачово свръхнатоварване в сряда футболистите се възстановяват напълно чак след 72 часа. Ами ако бяхме играли продължения и дузпи? Затова исках преместване с 24 часа, за да сме по-свежи срещу „Витоша“, но съперниците отказаха. Както и да е, важното е, че спечелихме турнирния мач срещу „Марек“, един отбор, който се представя отлично във Втора лига и е сред челниците в класирането. Бяхме по-ефикасни при статичните положения и това доведе до 2 гола във вратата на дупничани. Играем прекрасно в последните 4 мача, можехме да запишем 4 победи, ако съдията не ни би откраднал успеха срещу ЦСКА II. Проблемите ни в ариергарда обаче остават. Във всеки мач получаваме гол, което не е добре. Липсва ни качество в защита, но какъвто е материалът, такава ще е и манджата. Успяхме да преборим вируса, който тормозеше половината отбор миналата седмица. Срещу „Марек“ опитахме да посъхраним силите на преминалите през битка с него, заменяйки навреме Александър Якимов, Методи Костов и Руслан Иванов. Трябва на всяка цена да победим в събота, защото другата седмица ни чакат 2 тежки гостувания и трябва да влезем с необходимото самочувствие в тези мачове“, коментира Н. Шенсой, в чийто състав няма контузени и наказани футболисти.
Съдбата на „Витоша“ (Б) не бе ясна до последния момент, дори съществуваше опасност тимът, който изпадна от Втора лига, да се разпусне и да не започне в третото ниво на Югозапад. В крайна сметка тигрите не само се организираха, но и потеглиха с летящ старт, записвайки 2 победи над амбициозните „Рилски спортист“ и „Чавдар“ (Етрополе), но после дръпнаха ръчната и след серия от 4 загуби бързо слязоха в долната част на таблицата.
Изключително любопитна и изцяло в полза на гостите е статистиката от мачовете помежду им. През последната декада еделвайси и тигри са се срещали 6 пъти, като футболистите на „Вихрен“ не са победили нито веднъж, един мач е завършил наравно, бистричани са триумфирали цели 5 пъти, а головата разлика е 2:14.
СТАНЧО СТАНЧЕВ
