Внимание: Обречени сме на бедност заради тези 3 навика

В днешните меркантилни времена сякаш всичко опира само до пари

Има една поговорка, която гласи: „Когато не става въпрос за пари, то става въпрос за много пари!“. За съжаление в днешно време всичко опира до това каква е заплатата ни, колко имаме в банковата сметка и т.н.

Естествено всеки иска да е финансово стабилен, но има хора, на които просто не им се получава. Каквото и да правят, колкото и да работят, колкото и да спестяват, то все парите „бягат“ от тях.

Но защо? Е, отговорите може да са много, но как ще реагирате, ако научите, че за това сме си виновни самите ние! Да, точно така!

Оказа се, че има точни три причини, които ни обричат на бедност. Поне това казва каза психологът и експерт по системно развитие на личността Александър Петрищев.

„Основният навик, който води до бедност, е липсата на житейски цели“, споделя той.

По думите му друг негативен фактор е невъзможността за планиране на финансите ни.

„Повечето хора нямат абсолютно никаква представа къде отиват и как се виждат след година, две или още повече след десет години. Глобалната, голяма цел изпълва живота със смисъл, дава много енергия, помага при избора и е водач“, отбеляза специалистът.

При невъзможност за планиране на действията, продължи психологът, вниманието на човек се разфокусира. 

„В този случай се извършват много действия, но те не водят до желания резултат, а до прегаряне“, обясни специалистът.

Петрищев посъветва да се определят правилно приоритетите и, ако е необходимо, да се пожертваме малко за постигане на конкретна цел. Въпреки това, уточни експертът, важно е да не забравяме да компенсираме тези лишения. 

Специалистът също така препоръча да се опитате да промените стереотипното мислене, да развиете въображение и да се научите да гледате на ситуации от различни ъгли.

Освен това доц. д-р Ирина Щербакова, която специалист по социология, каза, че емоционалното прегаряне и хроничният стрес се превръщат в основен проблем на съвременното общество.

Като основни причини за бърнаут Шчербакова посочи повишеното натоварване, монотонните дейности, противоречивите изисквания на мениджърите, липсата на обща цел в екипа, липсата на обещани награди, разединението между служителите и несъответствието на заплатите с извършената работа.

За да се справите с емоционалното прегаряне, психологът посъветва да оставяте тялото си напълно да се разтовари, да изключите мобилния си телефон поне за половин ден, да добавите музика към живота си, да не се страхувате да помолите за помощ и също да търсите промени и промени себе си./ jenata.blitz.bg

loading...


Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *