Топ теми

Волейболистите на „Пирин“ /Рз/ подариха ключов гейм на шампиона и отпаднаха в зала „Скаптопара“

Волейболистите на „Пирин“ /Рз/ подариха ключовия първи гейм на шампиона „Нефтохимик“ и загубиха с 0:3 /27:29, 20:25, 15:25/ третия мач от полуфиналния плейоф в Суперлигата, който приключи в благоевградската зала „Скаптопара“. Така бургазлии спечелиха серията с 3:0 победи и очакват в сблъсъка за титлата ЦСКА или „Монтана“, а пиринци останаха на 4-о място в крайното класиране.

Избраниците на наставника Северин Димитров започнаха уверено и подкрепяни от пристигналите разложки фенове, въоръжени с 9 тъпана, държаха в ръцете си първата част. При 23:20 в своя полза обаче пропуснаха важни точки и позволиха на гостите да пробият посрещането им с мощен начален удар. „Нефтохимик“ направи 23:23 и приключи гейма с ас – 29:27. Това сломи пиринци, които почти не оказаха съпротива до края на мача. Най-резултатен за символичните домакини бе Благовест Катранджиев с 10 т., а от състезателите на екстреньора на „Марек“ Найден Найденов се отличиха националът Валентин Братоев /18/ и Жани Желязков /15/. Близо 500 човека дойдоха да гледат волейбол от най-високо родно качество отново след 2012 г., когато областният център на Пиринско прие финалния турнир за купата на България.