Волейболният „Пирин“ /Рз/ се надигна след краха в Дупница

Волейболният „Пирин“ /Рз/ се надигна след краха в Дупница преди седмица и се реваншира пред феновете си срещу новака „Дунав“ с 3:0 /25:12, 27:25, 25:20/. Едва 73 минути бяха нужни на хората на Мирослав Живков да сломят съпротивата на русенци, които бяха най-близо да не си тръгнат капо във втория гейм, но загубиха и него. Домакините шокираха съперниците в първата част, която затвориха на 12. В третата гостите дръпнаха са 13:9, но ентусиазмът им бе прекършен още до техническото прекъсване на 16-та точка и до края за пиринци остана по-лесното. Както и срещу „Марек“, топреализатор и МВП на мача стана Йордан Желязков със 17 т. и 70 процента ефективност в атака. Капитанът Благовест Катранджиев добави 12 т., с колкото завършиха от другата страна на мрежата националът Данаил Милушев и 41-годишният Костадин Стойков.

„Издържахме на напрежението и проявихме характер в решителните минути на втория гейм. Стана добър мач като организация на играта и като колективен дух, което бе решаващото за успеха срещу състав с много добри изпълнители”, коментира наставникът на победителите М. Живков.

„ПИРИН“ /РЗ/: Сотелдо, Желязков-17, Катранджиев-12, Гаджанов-10, Бъчваров-9, Елчинов-5, Колев-либеро /Кръстев, Копанаров-либеро/.

„ДУНАВ“: Григоров-2, Милушев-12, Стойков-12, Петров-7, Атанасов-5, Минчев-6, Василиев-либеро /Нечев, Христов, Цанков, Вулджев, Добрев-либеро/.