Гавра със 17-ките на „Пирин“, пловдивски съдии свирят на съгражданите

Гавра със 17-ките на ОФК „Пирин“ си направи Съдийската комисия на футболната централа, която назначи пловдивския рефер Кристиян Колев да свири визитата на орлетата под тепетата срещу „Ботев“ в елитната група. Върху него хвърли вината за поражението с 1:2 наставникът на благоевградчани Васил Петров. Двубоят предложи здрави единоборства на границата на грубостта и малко голови ситуации. Благовест Данчев изведе домакините напред в 25-та мин. след извеждащ пас в наказателното поле на Димитър Тонев. Скоро след това Иво Михайлов изравни, а в самия край на полувремето младите пиринци удариха греда. Развръзката настъпи четвърт час след подновяването на играта с точния изстрел с глава на Димитър Аврамов. Гостите опитаха финален щурм на отчаянието, но противниковата отбрана не поддаде. Последната победа на зелено-белите датира от 11 март. Оттогава досега тимът нареди 4 загуби и един хикс и се смъкна на 12-та позиция в подреждането, но поне е осигурил елитния статут на следващия набор.

„Марек“ претърпя катастрофа 1:8 от „Левски“, която отново го остави над чертата благодарение на грешната стъпка на пловдивския „Спартак“. В сряда двата отбора излизат в решителен сблъсък на „Бончук“.