Година пробация за петричанин, спрял издръжката на дъщеря си

Петричанин, спрял да плаща месечната издръжка на малолетната си дъщеря, бе осъден на 1 година пробация. По силата на съдебно решение Б.Б. бил длъжен като родител всеки месец да дава по 150 лв. на майката за отглеждането на тяхното дете. През ноември 2022 г. престанал да превежда парите, което продължило до януари 2024 г. Така се натрупали общо 15 неплатени вноски в размер на общо 2250 лв. и майката подала жалба в прокуратурата.

Бащата е обвинен за престъпление по чл. 183, ал. 1 от НК, че съзнателно не е изпълнил задължението си да плаща повече от 2 вноски за издръжката на детето си. Делото е разгледано в РС – Петрич от съдия Сузана Полизоева, която признава бащата за виновен и го осъжда на 12 месеца пробация, предвиждаща задължителна регистрация по настоящ адрес и срещи с пробационен служител.

Мъжът е бил безработен и с чисто съдебно минало до момента. Присъдата подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Благоевград.

БЕТИНА ГЕОРГИЕВА



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *