Гоцеделчевци приземени от гърци преди полуфинала за купата

Хандбалният „Пирин“ (ГД) бе приземен с 21:28 (14:20) от „Драма 1986” в контрола в Гоце Делчев. Мачът срещу осмия в гръцкия елит бе загрявка за днешния полуфинал от турнира за купата на България в зала „Неврокоп Арена“. Двата тима изнесоха сблъсък с добро качество и далеч по-резултатно първо полувреме, в което наставникът на неврокопчани Николай Пиргов изпробва различни схеми. Първата част бе равностойна до 20-та мин. После гостите наложиха волята си, за което допринесоха и грешките на българите. След антракта двамата треньори дадоха повече време за изява на резервните си състезатели. Двубоят протече изключително коректно и без 2-минутни отстранявания. Най-резултатен бе един от топстрелците на гръцкия шампионат Александрос Яковидис със 7 гола.

„Изключително полезна проверка за нашия отбор, който успя да играе срещу силен съперник. Пробвахме нови тактически действия и в определени периоди се получаваше“, коментира Н. Пиргов, чиито избраници днес от 18.30 ч. играят със „Спартак“ (Вн). Два часа и половина по-рано е първият полуфинал между НСА „В. Левски“ и шампиона „Локомотив“ (Вн). За 17.30 ч. е предвидено официалното откриване на турнира.

„ПИРИН“ (ГД): Ортомаров, Тунтев – 4, Дробенов – 2, Копривленски – 3, Георгиев – 1, Владков – 5, Кузе (Танев, Атрев, Партенов – 1, Юсев, Христов – 3, Симеонов – 1, Янев – 1).