Гришо загуби финала в Ротердам, Федерер безмилостен

Легендата Роджър Федерер си осигури празнично завръщане на върха на световната ранглиста, след като победи Григор Димитров с 6-2, 6-2 във финала на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам. Българският тенисист се представяше солидно в зала „Ахой“ от началото на седмицата, но днес нямаше абсолютно никакви шансове срещу Федерер, който от утре официално ще стане най-възрастният номер 1 в света в историята, пише БГНЕС. Димитров започна обещаващо днешния финал, като игра агресивно и прецизно и реализира седем печеливши удара в първите четири гейма. В петия гейм обаче Григор допусна пробив, след което играта му се срина, а Федерер не погледна повече назад. Швейцарският маестро спечели шест поредни гейма, за да затвори първия сет и да поведе с пробив във втория, след което взе подаването на съперника си още веднъж и в крайна сметка стигна до крайния успех след по-малко от час игра. По този начин Федерер стигна до своята титла номер 97 в кариерата си и остана перфектен от началото на сезона – 11 победи и нито една загуба. Димитров от своя страна не успя да победи швейцареца и от седмия опит и по този начин остава без успех срещу него. От следващата седмица Григор ще се изкачи с едно място в световната ранглиста, благодарение на точките, който спечели в Ротердам, и ще заема четвърто място.