
ДГ №3 „Слънце“ в град Петрич започна да работи извънредно за децата на лекари, медицински сестри и санитари от МБАЛ „Югозападна болница“ ООД.
Целта на решението, взето от общинското ръководство, е да се помогне в сложната ситуация днес, за да могат медицинските специалисти спокойно да изпълняват служебните си задължения – да се грижат за настанените пациенти.
ДГ №3 „Слънце“ се намира в центъра на града и непосредствено до Детска млечна кухня, която продължава да работи. В тази кухня ще се приготвя и храната за децата на медицинските специалисти, които ще посещават градината.
„Правим всичко възможно като общинско ръководство да подкрепим хората на първа линия в пандемията, защото имаме огромна нужда от техния професионализъм и всеотдайност“, заявиха от Общинската администрация в Петрич.
ИВАН ИВАНОВ