Девойките на „Джордан“ национални шампионки, шефът на „Хермес“ с бронз

„Джордан“ (Бл) заслужи титла и сребро от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 16 г. във Велико Търново. Златото спечелиха възпитаничките на треньора Йордан Янев в щафетата на 4х100 метра гладко бягане. Виктория Бужева, Владимира Андреева, Божидара Янева и Даная Борисова заковаха хронометрите на 50.70 секунди и изпревариха фаворитките от „Супер спорт“ (Вн) с 38 стотни. С бронза се окичи карето на „Добруджа“ (51.80 сек.). Благоевградчанки се готвиха специализирано за този старт от началото на годината, а преди 2 седмици направиха обещаваща генерална репетиция в НШ под 18 г., където завършиха четвърти с време 51.05 сек. В сектора за дълъг скок Б. Янева докосваше крайната победа с 5.23 м, ала в последния опит бе задмината от Мария Николова (Локомотив Пд) с 5.36 м и остана на второ място. На почетната стълбичка се качи и Сияна Стоянова (Радио 999) с 5.20 м. Малко не достигна на Вл. Андреева за отличие в спринта на 200 м, където финишира четвърта с личен резултат от 26.52 сек., само на 10 стотни от бронза. В шампионата при мъжете президентът на „Хермес“ (Бл) Николай Първанов взе бронз в десетобоя с 4592 т. Титлата грабна Крум Захариев (6494) от „Славия“, а втори е Даниел Немски (5419) от „Класа“ (Сф). Треньорът на клуба от областния център Алекс Василев завърши шести на 400 м с препятствия, а щафетата на 4х400 м, съставена от Боримир Спасов, Христо Панев, Николай Първанов и Алекс Василев, е седма. Благоевградчанинът Мартин Балабанов пък донесе поредна титла за „Атлет“ (Мз). Бившият състезател на „Джордан“ триумфира в бягането на 1500 м с близо 3 секунди аванс пред сребърния медалист Иван Иванов (Юниверсал Сф).