Екшън в селската група на Дупница! Пребиха рефер, надзирател в затвора, на мач в Рила, разнасят го 10 минути по терена

Рефер, който работи като надзирател в централния софийски затвор, яде бой в мача от селската група на Дупница на стадиона в град Рила между местния „Мусала“ и прекръстения това лято от „Динамо“ отбор на „Марек 1919“.` Близо 10 минути домакините разнасяха по терена арбитъра от Бобов дол Красимир Кирилов, преди полицаите да овладеят ситуацията и потърпевшият да успее да надуе свирката, за да прекрати срещата. Екшънът се разигра четвърт час преди края на двубоя, когато главният съдия набързо изгони двама играчи на „Мусала“ и гостите се възползваха да изравнят резултата 2:2, а с оглед на численото неравенство и оставащото време победата им изглеждаше вързана в кърпа. По случая е образувано досъдебно производство. Очаква се регионалната футболна централа да присъди служебно 3:0 в полза на „Марек 1919“, който бе учреден преди година от бившия футболист от златното поколение на автентичния „Марек“ Роман Караколев и сина му Георги.