Започна заседанието на Съвета по сигурността към МС, свикано от премиера Желязков

Започна заседанието на Съвета по сигурността към Министерския съвет, свикано от премиера Росен Желязков. Според предварителната информация, на заседанието ще бъде направен анализ на рисковете за националната сигурност, произтичащи от актуалните международни събития.

Пристигайки за това заседание, вицепремиерът Атанас Зафиров обяви, че ще бъде уточнена позицията, която България ще защитава на предстоящата в четвъртък извънредна лидерска среща на ЕС. 

За участие в съвета при премиера са поканени и председателите на всички парламентарни групи.

На влизане за заседанието на Съвета по сигурността към МС Денков беше категоричен, че променената среда изисква повече средства за отбрана:

„Всичко, което е разумно на този етап и може да бъде изпълнено, трябва да бъде подкрепено. Защото светът е друг буквално, въпросите са други. И те са – как да бъда осигурена подкрепа на Украйна, така че тя да продължи да воюва за страната си, как да се постигне мир успоредно с това. Това не са различни въпроси, това са двете страни на един и същи въпрос“, каза Денков.



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *