Топ теми

Заупокойна литургия и панахида по повод 40 дни от кончината на патриарх Неофит

На 21 април се навършват 40 дни от кончината на българския патриарх и Софийски митрополит Неофит. От 9:00 ч. в митрополитския катедрален храм „Св. великомъченица Неделя“ започна архиерейска заупокойна света литургия в памет на българския патриарх, предава NOVA.

За да го почетат, се очаква да пристигнат служебният министър-председател Димитър Главчев, председателят на Народното събрание Росен Желязков и зам.-кмет на София, както и много граждани. От 11:00 ч ще започне и панахидата в памет на Негово светейщество българският патриарх Неофит

Припомняме, че на 13 март късно вечерта, след дълго боледуване патриарх Неофит почина, а на 16 март беше изпратен в последния си земен път.

Само преди дни, гробът на българския патриарх, който също се намира в църквата „Св. Неделя”, беше поруган, а извършителят беше установен.

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *