
Не едно, а две кучета са хапали малката Цветелина. Двегодишното момиченце от Крумово е прието в болница след инцидента вчера. Двете домашни кучета на семейството са нападнали малката на двора. Пострадала е и майката на момиченцето, която се е опитала да отърве детето от лапите на четириногите.
След случилото се двете кучета са били упоени със стрелички от екип на ОП „Зооветеринарен комплекс“ и откарани в приюта. Настанени са в две отделни клетки и ще останат там до разпореждане на разследващите, съобщава Марица.бг.
„Кучетата са добре гледани. Едното – Дого Аржентино, е около 50 кг., другото е малко куче, но също е участвало в хапането“, каза директорът на приюта Георги Божев. Той обясни, че проявената агресия в никакъв случай не е била от глад. тепърва ще се уточнява какво може да е провокирало домашните любимци да се нахвърлят върху детето.