Топ теми

Зрелостниците на Неврокопската гимназия изкараха 44 отлични оценки, от тях 20 пълни шестици на матурата по професия 

44 отлични оценки на държавните квалификационни изпити изкараха абитуриентите на Неврокопската професионална гимназия „Димитър Талев“ в Гоце Делчев. Както е известно, от тази учебна година завършващите професионални гимназии задължително полагат като втора матура държавен изпит за придобиване степен на професионална квалификация, като може да избират измежду три варианта – изпитна тема, тест и защита на дипломен проект.

Най-предпочитан на областно ниво, а вероятно и на национално, е дипломният проект, като изпитът за придобиване на трета степен на професионална квалификация протича в две части – по теория и практика. Така след провеждането и оценяването на първите по рода си матури по професия от НПГ обявиха, че всичките 112 зрелостници са се представили достойно на ДКИ. Общият резултат на випуска е „Мн. добър” /5,03/. Пълни шестици на изпита по професия са постигнали 20 ученици, а общият брой на отличните оценки е 44.

Около 70% от дванадесетокласниците са с успех от втората матура „Отличен” и „Мн. добър”.

С най-висок общ успех на ДКИ „Отличен” /5,69/ са дванадесетокласниците от специалност „Организация на туризма и свободното време“. В останалите специалности – „Икономическа информатика“, „Компютърни мрежи“, „Конструиране, моделиране и технология на облекло от текстил“, общият успех е „Много добър”.

СТАНИСЛАВА ДАЛЕВА



Подобни новини

1 Коментар

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *