Играещият мениджър от Брежани К. Димитров изведе отбора си на втори финал в Канада

Играещият мениджър от Брежани Кирил Димитров и неговият „Скарбъро“ се класираха за решителната финална битка във футболното първенство на Канада. Зелено-черните се наложиха в драматичен полуфинален сблъсък с 2:1 като гост на първенеца в редовния сезон „Украйна Юнайтед“ и в събота срещат „Воркута“, който победи „Ватерло“ с дузпи 4:3 /2:2/. Бившият играч на „Беласица“ и водещият реализатор Александър Стоилкович започнаха двубоя на пейката и първата част завърши без голове. След появата им на терена през второто полувреме играта на отбора им живна и Кевин Браян откри резултата в 68-та мин. Съперникът изравни от дузпа в 89-та мин. и продълженията се зададоха на хоризонта. Секунди преди края на добавеното време обаче Димитров изработи нарушение на 28 метра по десния фланг на атаката и прецизното изпълнение на прекия свободен удар от Стоилкович прати тима на втори пореден финал в местната лига. Развоят на мача беше епичен. Домакините бяха сочени за фаворити, но победата отиде при по-подготвения отбор.

„Шокирахме ги с променен стартов състав, което обърка стратегията им, а накрай ги довършихме с майсторски фаул. Дано късметът на финала този път бъде с нас”, си пожела щастливият предводител на „Скарбъро“. Хората му миналата година загубиха злощастно титлата с дузпи, коронясали „Йорк Риджиън Шутърс“.